Spotkanie DKK z literaturą RPA w lipcu

Data publikacji: 27/06/2022

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się we wtorek, 26 lipca 2022, o godzinie 18:00 w czytelni Biblioteki Głównej.

Tym razem sięgniemy do literatury Republiki Południowej Afryki, i porozmawiamy o książce “Broń domowa” Nadine Gordimer.

“Przemoc nie zawsze da się pozostawić za bramą strzeżonej dzielnicy. Przekonują się o tym zamożni i wykształceni rodzice młodego architekta, gdy ten z pistoletu przeznaczonego do obrony przed włamywaczami zabija przyjaciela. Dlaczego to zrobił? Jaki udział miało w tej zbrodni ogólne skażenie przemocą w Południowej Afryce po upadku apartheidu, jaki zaś bezgraniczne uczucie do neurotycznej kobiety?

Powieść z chirurgiczną precyzją analizuje przeżycia i postawy bohaterów, obalając zarazem stereotypy rasowe z niewygodnej przeszłości. Życie białego przestępcy z uprzywilejowanej grupy społecznej znajduje się bowiem w rękach czarnoskórego adwokata, niegdyś ofiary reżimu, a przy tym jednej z barwniejszych postaci w twórczości Nadine Gordimer.” – opis ze strony lubimyczytać.pl

Mamy nadzieję, że i tym razem zaskoczycie nas ogromną frekwencją. Do zobaczenia!