Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki – I spotkanie

Data publikacji: 19/08/2021

Na pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 18.08.2021 roku o godz. 17.00, przybyła licznie zgromadzona młodzież w wieku 11–14 lat.

Podczas spotkania Klubowicze mogli zapoznać się z bestsellerami, nowościami i polecanymi książkami dla młodzieży. Omówione zostały cele Klubu oraz zasady (m.in. wzajemny szacunek i prawo do własnej opinii). Najbardziej wyczekiwaną i wzbudzającą podniosłe nastroje była dyskusja, która skupiała się wokół zainteresowań czytelniczych, podziwianych bohaterów (lub wręcz przeciwnie) oraz emocji, jakie wzbudza w młodych Klubowiczach literatura.

Na koniec dokonano wyboru lektury na kolejne spotkanie, którego datę przewidziano na 15.09.2021 roku (środa) o godz. 17.00.

Klubowicze nie tracili entuzjazmu i przenieśli dyskusję poza siedzibę biblioteki, co bardzo dobrze prognozuje na przyszłość Klubu. Jak ustalono na spotkaniu – MDKK będzie najbardziej pożądanym miejscem czytelniczych pasji w regionie piaseczyńskim.

Dziękujemy Klubowiczom za udział w pierwszym spotkaniu i zapraszamy kolejnych chętnych do zapisów.