ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie z Aliaszką

Data publikacji: 08/12/2021

W poniedziałkowe przedpołudnie 6 grudnia 2021 roku odbyło się spotkanie z Magdaleną Górską, autorką książki “Aliaszka” oraz ilustratorką  Niką Jaworowską-Duchlińską. Aliaszka to lalka-symbol, który pomaga najmłodszym przezwyciężyć chwilowe trudności, odnaleźć w sobie odwagę i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Książka zawiera zbiór siedmiu opowiadań, które łączy ze sobą postać tytułowej bohaterki. Opowiadania ukazują ważne, trudne zagadnienia, które rzadko poruszane są w rozmowach z dziećmi. W książce można przeczytać m.in. historię dziewczynki z domu dziecka. Autorka porusza również trudne dla dzieci problemy współczesne takie, jak brak czasu rodziców, przenoszenie własnych ambicji na dzieci. Książka napisana jest z punktu widzenia młodego czytelnika.

Po prezentacji książki oraz przeczytaniu kilku fragmentów opowiadań wywiązała się dyskusja na trudne dla dzieci tematy. Szczególnie ważny i aktualny okazał się dla dzieci brak czasu i zaangażowania rodziców w życie ich pociech.

W drugiej części spotkania pani Nika zaprosiła dzieci na warsztaty plastyczne tworzenia książki pt. “Aliaszka”. Każde dziecko miało za zadanie narysować tytułową bohaterkę. Po skończonej pracy powstała książka z nowymi portretami Aliaszek. Dzieci z dużym zaangażowaniem i starannością wykonały rysunki.

W Bibliotece Głównej gości wystawa ilustracji Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej do książki. Ilustracje będzie można oglądać do końca grudnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Dzieci tworzą prace w ramach warsztatów dotyczących książki Magdaleny Górskiej "Aliaszka".

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl