Spotkanie z autorem “Pętli” Kamilem Staniszkiem

Data publikacji: 14/12/2021

W poniedziałkowy wieczór, 13 grudnia 2021 roku, w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Kamilem Staniszkiem oraz jego najnowszą książką „Pętla”. Kamil Staniszek jest redaktorem naczelnym gazety „Kurier Południowy” oraz autorem kryminałów „Kocia Morda” i „Zemsta ma smak CZERWIENI”. Akcja kryminałów rozgrywa się w powiecie piaseczyńskim, a jej bohaterami są… dziennikarze lokalnej gazety i samorządowcy. Podczas spotkania autor z pasją opowiadał o procesie twórczym towarzyszącym tworzeniu książki i nowych pomysłach na kolejne tytuły. Cierpliwie odpowiadał na pytania publiczności, a także rozdawał autografy. Kto wie, może kolejna książka Kamila Staniszka to będzie komiks, a może książka dla dzieci? Życzymy powodzenia i wielu pomysłów, a przede wszystkim czasu na pisanie.

„Pętla” to powieść grozy, mroczna, pełna tajemnic i mroku opowieść o losach głównego bohatera Rafała, który po rozstaniu z Martą traci sens życia i podejmuje próbę samobójczą. Z depresji próbuje wyciągnąć go babcia, którą odwiedza w Pogorzelisku, zapadłej wsi na Lubelszczyźnie, gdzie jako dziecko spędzał wakacje. Bardzo szybko okazuje się, że sielska atmosfera z pozoru prostszego życia skrywa jeszcze większe koszmary niż te, przed którymi uciekał. Rafał zaczyna balansować na granicy rzeczywistości i przerażających wizji, zrodzonych w jego udręczonym umyśle. Ta pozornie beztroska wieś staje się miejscem coraz dziwniejszych zdarzeń, przemieniających narastający niepokój w paniczny strach. Wkrótce demony, przebudzone w zapadłej i wyludnionej wsi, zaczynają wkraczać w życie Marty, dawnej ukochanej Rafała. Coraz brutalniej i z coraz większą bezwzględnością… Czytamy w opisie książki. Jaki będzie finał?