ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie z autorką książki „Dom z witrażem” Żanną Słoniowską!

Data publikacji: 23/05/2022
Uwaga — zmiana terminu spotkania!
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Dom z witrażem” Żanną Słoniowską! Wydarzenie odbędzie się w środę 22.06.2022 o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55 w Czytelni na II piętrze. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.
 

O autorce

Żanna Słoniowska (ur. 1978 we Lwowie) jest pierwszą polską pisarką, dla której język polski nie jest pierwszym językiem. Studiowała w Ukraińskiej Akademii Druku we Lwowie, pracowała w ukraińskojęzycznej telewizji, rosyjskojęzycznej gazecie oraz polskojęzycznym radiu. W 2002 roku przeniosła się do Krakowa, gdzie mieszka wraz z mężem i trójką dzieci. Jej debiut powieściowy „Dom z witrażem” wydany w 2015 roku, jest ważną pozycją, jeśli chodzi o wieloetniczną historię Lwowa oraz historię Ukrainy. W 2016 powieść została uhonorowana przez nagrodę Conrada jako najlepszy debiut roku, a także była nominowana do nagrody Nike. W listopadzie 2018 powieść znalazła się na krótkiej liście najlepszych powieści przetłumaczonych na język angielski, uniwersytetu Warwick w Wielkiej Brytanii. W maju 2019 roku nakładem wydawnictwa „Znak” ukazała się jej druga powieść pt. „Wyspa”. 
 
Spotkania autorskie realizowane w ramach projektu "Poznajmy się — Piaseczyńskie spotkania z Ukrainą". - plakat wydarzenia
 
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Poznajmy się — Piaseczyńskie spotkania z Ukrainą”.
 
Aktywni Obywatele - logo

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl