Spotkanie z kosmetyczką dla młodzieży

Data publikacji: 09/03/2023

W poniedziałkowe popołudnie na Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie z Panią Sylwia Hudzicką – dyplomowaną kosmetyczką.

Młodzież poznała sposoby dbania o cerę. Podstawową zasadą jest tu oczywiście higiena. Czysta skóra powinna być odpowiednio zaopiekowana dobranymi do rodzaju skóry i pory roku kosmetykami. Najbezpieczniejsze są preparaty apteczne, czyli dermokosmetyki. Musimy chronić naszą skórę przed wysuszeniem,promieniami słonecznymi czy też mrozem. Zdrowa skóra jest również zależna od sposobu żywienia, ważne jest dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych, a także zapewnienie odpowiedniego nawodnienia.

A gdy już pojawi się pierwszy młodzieńczy pryszcz nie panikujmy 😉 zawsze możemy poprosić panią kosmetyczkę o fachową pomoc w profesjonalnym  gabinecie.