Spotkanie z kryminałem retro i amerykańskim reportażem

Data publikacji: 28/04/2023

To już trzeci rok, kiedy podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki nasze Klubowiczki omawiały nie jedną, a dwie lektury. Oprócz wybranego przez siebie reportażu „Nomadland. W drodze za pracą” Jessiki Bruder, uczestniczki spotkania wzięły pod lupę tegoroczną książkę wybraną w akcji One Dublin One Book, „The Coroner’s Daughter” Andrew Hughesa.

One Dublin One Book to coroczna inicjatywa organizowana przez Dublin City Council. Książki wybierane przez dublińską bibliotekę jeszcze nigdy nie rozczarowały naszych Klubowiczek!

Zaproponowana na ten rok powieść, to wciągający kryminał retro, którego główna bohaterka, Abigail Lawless, jest młodą samozwańczą detektyw w sprawie tajemniczego morderstwa. W książce poruszone są również wątki relacji samotnego ojca z córką oraz „roku bez lata” – klimatycznych aberracji z 1816 r. Powieść ta już niedługo będzie dostępna do wypożyczenia w naszej Bibliotece.

„Nomadland” to cieszący się popularnością reportaż opowiadający historie Amerykanów mieszkających w kamperach i podróżujących za pracą. Lektura ta obrazuje problem ubóstwa społeczeństwa i wyzysku osób pozostających w kryzysie. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję, jednak trzeba pamiętać, że brak w niej szczęśliwych zakończeń.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23 maja o 18:00, w Czytelni Biblioteki Głównej. Będziemy rozmawiać o książce „Empuzjon” Olgi Tokarczuk.