ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie z Małymi Kobietkami

Data publikacji: 16/09/2020

We wtorek, 15 września odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy naszej bibliotece.

Tematem przewodnim była wybrana przez Klubowiczki książka pt. “Małe kobietki” Louisy May Alcott. Książka wywołała ożywioną dyskusję wśród uczestniczek spotkania. Ogólnie wzbudziła ona pozytywne odczucia, choć fabuła książki nie obfitowała w burzliwe wydarzenia. Uczestniczki podkreśliły przyjemność jaką wywołało obcowanie z pięknym językiem literackim. Książka, będąca pewnego rodzaju kroniką z życia rodziny March, uzmysłowiła czytelniczkom jak mało czasu poświęcamy obecnie na celebrowanie dnia codziennego. Dla niektórych Pań książka była sentymentalną podróżą do przeszłości, do czasów kiedy po raz pierwszy czytały “Małe kobietki”. 

Lektura książki zachęciła czytelniczki do obejrzenia jej dwóch ekranizacji, starszej z 1994 roku oraz najnowszej, której premiera miała miejsce w ubiegłym roku. 

Niektóre Panie zauroczone książką sięgnęły po drugi tom powieści – “Dobre żony”. 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przebiegło jak zawsze w miłej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na następne, podczas którego porozmawiamy o komiksie Neila Gaimana „Śmierć”. Serdecznie zapraszamy 🙂

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl