ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

Data publikacji: 16/12/2019

W sobotę 14 grudnia w Bibliotece Głównej w CEM gościliśmy Wojciecha Chmielarza, autora kryminałów, serii o Mortce i przeniesionej na mały ekran pozycji Żmijowisko. Spotkanie poprowadził Krzysztof Dynowski, który zna się z pisarzem osobiście z czasów studiów. Wojciech Chmielarz opowiedział o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem, zdradził, jak pracuje nad powieścią i co według niego jest najważniejsze dla autora.

– Najważniejszym narzędziem pracy pisarza jest jego wyobraźnia – przyznał.

W rozmowie poruszono też kwestię wątków Piaseczna w twórczości autora. Publiczność zaskoczyła go informacją, że opisywany przez niego “targ niewolników” znajdował się dosłownie budynek dalej od miejsca, w którym trwało spotkanie. Na pytanie, czy nie chciałby kiedyś napisać czegoś innego niż kryminał, Wojciech Chmielarz odpowiedział:

– Nie potrafię wymyślić historii, w której ktoś kogoś nie zabija.

Mieszkańcy dopytywali pisarza o pracę nad serialem Żmijowisko i chcieli wiedzieć, nad czym obecnie pracuje gość. Po spotkaniu był również czas na autografy i krótkie rozmowy.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl