Świąteczna piosenka 2020 Biblioteki Publicznej w Piasecznie!

Data publikacji: 06/12/2020

Drogie Czytelniczki, drodzy Czytelnicy!

Nadszedł grudzień i zewsząd słychać świąteczne piosenki. W tym roku postanowiliśmy zrobić Wam niespodziankę! Z miłości do książek postała niezwykła wersja znanego gwiazdkowego utworu… bo wszystko, czego chcemy w Święta to dobre książki!

Prezentujemy naszą biblioteczną piosenkę i mamy nadzieję, że wprowadzi Was w świąteczny nastrój!

Już niedługo będą Święta
czekam na nie cały rok
i choć wiele nie wymagam
to dostanę czego chcę
I nie myślę o prezentach
bo nie tego trzeba mi
na święta spokoju
by z książkami spędzić dni tu

Pragnę grozy z kryminałem
chcę sensacji i suspensu,
Spontanicznej chcę narracji
akcji, grozy, ekscytacji
Poobcować z bohaterem
Świątecznego chcę romansu
Nie chcę nudy, ni banału
chcę łamania konwenansów
W reportażu się zatopić
lub z klasycznym dziełem usiąść
wartkiej akcji bieg
tylko tego w święta dziś chcę

Piosenkę zaśpiewały nasze utalentowane koleżanki – bibliotekarka z Oddziału dla dzieci i młodzieży Agnieszka Wasiłek i animatorka z Multicentrum Agata Wolszczak. W roli “książeczek” wystąpiły: Sylwia Chojnacka-Tuzimek (zastępca dyrektora biblioteki) oraz Joanna Miter-Cena. W teledysku wystąpiły także Monika Berkowicz, Aldona Lazar, Edyta Dryja, Renata Zagożdżon, Natalia Matulka oraz Jowita Mianowska. Realizacja nagrania i montaż filmu: Tomasz Korczak. Nad całością czuwała Urszula Bąkowska- pomysłodawczyni, autorka tekstu oraz Project Manager całego przedsięwzięcia.