ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Świąteczne spotkanie z przysłowiami

Data publikacji: 23/12/2022

Biblioteka Publiczna w Piasecznie miała ogromną przyjemność gościć wspaniałych przedstawicieli Amatorskiego Teatru “Peronówka”, przecudownej piaseczyńskiej grupy “Eko-Babki”, niesamowitej Fundacji “Żyj Aktywnie po 50-tce” oraz wspaniałe dzieci z piaseczyńskich szkół na świąteczno-noworocznych kalamburach “Przysłowie prawdę Ci powie”.

Wydarzenie miało formułę łączenia pokoleń. Dwuosobowe zespoły międzypokoleniowe pokazywały lub rysowały wylosowane w magicznej kuli przysłowie, które odgadywali pozostali uczestnicy. Śmiechu było co niemiara. Poprzez zabawę w kalambury odkrywaliśmy nie tylko niesamowite talenty aktorskie, ale również plastyczne. Seniorzy tak przecudnie zaopiekowali się młodymi uczestnikami warsztatów, że w błyskawicznym tempie zapanowała wręcz rodzinna atmosfera. Wszyscy uczestnicy śledzili na ekranie atrakcyjną prezentację z przysłowiami. Wspólnie omawialiśmy nie tylko znaczenie poznawanych przysłów, ale również świąteczno-noworoczne tradycje i zwyczaje. 

Spotkanie poprowadziła w iście mistrzowski sposób niesamowita Anna Wasilewska. Wszyscy zostali zaproszeni na świąteczny poczęstunek. Efekty spotkania przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Trudno było się rozstać. Spotkanie uwieńczyliśmy wspólnym zdjęciem przy wspaniałej bibliotecznej choince. Dziękujemy za cudowne zaangażowanie wszystkich uczestników.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl