ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Świąteczny grudzień w bibliotece

Data publikacji: 23/12/2020

Świąteczne dekoracje w hallu biblioteki głównej pojawiły się już w Mikołajki.

W tym roku przygotowaniem kartek zajęła się nasza bibliotekarka Izabela Jankowska z filii w Zalesiu Dolnym. Efekty jej pracy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!

6 grudnia miała miejsce premiera naszej bibliotecznej kolędy. Tomek, nasz specjalista od multimediów, miał przy tym projekcie dużo pracy, zarówno jako realizator dźwięku jak i operator, ale efekt wart był tej pracy! Nasze bibliotekarki, Agnieszka Wasilek i Agata Wolszczak, wspaniale zinterpretowały pełen bibliotecznych odniesień tekst. 

Ciekawym pomysłem był także kalendarz adwentowy w Oddziale dla dorosłych. Monika Berkowicz codziennie prezentowała jedną książkę na Facebooku, odliczając czas od 1 grudnia do Wigilii. 

Święta W Bibliotece Publicznej W Piasecznie

Świąteczne odliczanie do świąt zaproponowały również bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży. Tym razem online można było każdego dnia “odpakowywać jeden prezent”.

 

W grudniu otrzymaliśmy także informację o zajęciu 1 miejsca na Mazowszu w Rankingu Bibliotek 2020. Z tej okazji była u nas telewizja.

Święta W Bibliotece Publicznej W Piasecznie

 

W Oddziale dla dorosłych odbyły się warsztaty literackie online ze znaną pisarką Agnieszką Lis, w wyniku których postał ebook (nie)świąteczne opowiadania – POBIERZ.

Bibliotekarki, chcąc pomóc w świątecznych przygotowaniach, zaproponowały także usługę zapakowania na prezent książek, które czytelnicy kupili dla swoich bliskich.

Grudzień zakończyliśmy koncertem wenezuelskich kolęd w bibliotece. Koncert będzie dostępny online w styczniu.

Koncert Wenezuelskich Kolęd

Na koniec życzenia od naszego zespołu!

Wesołych Świąt!

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl