ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Światowy Dzień Drzewa – lekcja biblioteczna

Data publikacji: 10/10/2022

W poniedziałkowe przedpołudnie po raz pierwszy Punkt Biblioteczny w Kamionce odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 z Zalesinka.

Z okazji Światowego Dnia Drzewa, obchodzonego 10 października, dzieci dowiedziały się: gdzie rosną drzewa, jak drzewa pomagają nam oddychać, dlaczego drzewa mają liście.

Przedszkolaki obejrzały książki i atlasy o przyrodzie, naturze oraz drzewach. Wysłuchały również przeczytanych przez Panią bibliotekarkę fragmentów opowieści “To jest moje drzewo” Oliviera Talleca, przeznaczonej dla najmłodszych dzieci o zachłanności, egoizmie i o tym, że skupiając się wyłącznie na sobie, stajemy się samotni.

Potem przyszedł czas na dopasowywanie liści topoli, klonu, lipy, grabu czy jesionu do zdjęć zaprezentowanych w albumie o przyrodzie. Zabawy było co niemiara.

Na zakończenie dzieci przy użyciu farbek do rąk odcisnęły swoje dłonie na koronie drzewa namalowanej na plakacie, by wspólnymi siłami stworzyć piękne jesienne drzewo.

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl