Szkolenie dla bibliotekarzy: Edukacja regionalna w bibliotece

Data publikacji: 10/11/2021

Serdecznie zapraszamy osoby zajmujące się pracą z młodzieżą i osobami dorosłymi w instytucjach kultury i instytucjach pozarządowych na szkolenie wyjazdowe “Edukacja regionalna w bibliotece”.

Szkolenie odbędzie się w piątek, 19 listopada 2021 r.
w Bibliotece Miejskiej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu BLISKO (2021 – 2022) “Łączy nas biblioteka — integracja poprzez literaturę, sztukę i historię regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.

Liczba miejsc ograniczona! Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz rejestracyjny KLIKNIJ ABY WYPEŁNIĆ FORMULARZ

Program szkolenia:

Godziny: 10:00 – 16:00/17:00

Prowadzący: Marcin Musiał

1. Archiwa domowe w bibliotece. Warsztat dotyczący pracy z użytkownikami biblioteki.
    1. Archiwum domowe, archiwum społeczne – teoria
    2. Jak pozyskiwać zbiory i jak się z nimi obchodzić (katalogowanie, opracowywanie, przechowywanie)
    3. Potencjał archiwaliów w bibliotece
  2. Edukacja regionalna w bibliotece – jak zainteresować młode pokolenia lokalną historią.
    1. Biblioteka jako miejsce gromadzenia zbiorów regionalnych i kształtowania/umacniania tożsamości regionalnej
    2. Warsztat – jak wykorzystać regionalne archiwalia (zdjęcia, dokumenty, mapy) do pracy z młodzieżą w kontekście edukacji regionalnej
  3. Historia mówiona – jak nagrywać relacje i prowadzić archiwum historii mówionej – wprowadzenie
    1. Krótko o teorii historii mówionej