Szkolenie dla bibliotekarzy

Data publikacji: 16/09/2020
We wtorek, 15 września 2020 roku, odbyło się pierwsze z dwóch szkoleń dla bibliotekarzy związanych z obsługą czytelników. Tematem była „Profesjonalna obsługa czytelnika z uwzględnieniem trudnych sytuacji”. Trener, Adam Zajchowski, opowiadał jak radzić sobie w sytuacjach nietypowych, aby zarówno czytelnicy, jak i bibliotekarze czuli się komfortowo. Pracownicy dowiedzieli się również jak dbać o to, żeby każda wizyta czytelnika w bibliotece była miłym i przyjemnym doświadczeniem. Spotkanie miało charakter praktyczny, a zdobytą wiedzę bibliotekarze mogli trenować podczas odgrywanych scenek. Wzięli w nim udział pracownicy Biblioteki Publicznej w Piasecznie oraz bibliotekarze z powiatu piaseczyńskiego. Szkolenie dla drugiej grupy bibliotekarzy już 22 września.