ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Sztuka bez barier łączy Piaseczno

Data publikacji: 23/10/2023

W sobotę 21 października 2023 roku odbyło się spotkanie “Sztuka bez barier”, którego organizatorami byli: Piaseczno bez Barier, Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Celem wydarzenia było pokazanie, że sztuka nie wyklucza, nie dyskryminuje, ani nie ogranicza. Sztuka łączy, włącza w życie wspólnoty oraz dostarcza wspaniałych doznań artystycznych. Swoją twórczość zaprezentowali malarze, muzycy, pisarze, tancerze, aktorzy.

Autorką akcji Piaseczno bez Barier jest Edyta Banasiewicz, której wiersze oraz rysunki i grafiki mogliśmy podziwiać w czasie spotkania. Zaprezentowane zostały także prace malarki Małgorzaty Gawin-Beśka z Zalesia Górnego. Mieliśmy możliwość obejrzenia trzech skeczy w wykonaniu aktorów Teatru Peronówka, który działa przy Centrum Kultury w Piasecznie. Aktorzy zaprezentowali scenki pt. “Małżeństwo i szosa” oraz “Co byś zrobił gdybym umarła” autorstwa Stefanii Grodzieńskiej oraz “Mania nagości” autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Teatr Peronówka powstał z inicjatywy piaseczyńskich seniorów jesienią 2018 roku i ma na swoim koncie ponad 80 przedstawień.

W czasie spotkania mieliśmy także okazję posłuchać poezji śpiewanej w wykonaniu Pawła Górskiego, muzyka, autora tekstów oraz pracownika Centrum Kultury w Piasecznie. Spotkanie prowadziła Katarzyna Biernacka-Hernik, Zastępczyni Dyrektorki ds. programowych w Centrum Kultury w Piasecznie, która zaśpiewała również jeden z utworów z Pawłem Górskim.

Zwieńczeniem spotkania był występ Łukasza Kowalskiego, który zaprezentował taniec na wózku m.in. rumbę i tango.

Zdjęcie grupowe artystów przy scenie wraz z prowadzącą oraz zastępcą dyrektora Biblioteki

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl