ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Teatrzyk Kamishibai w szkole

Data publikacji: 09/02/2021

Japoński miesiąc w bibliotece pod hasłem “Z książką przez świat” trwa.

W ostatnich dniach do Szkoły Podstawowej w Złotokłosie zawitał teatrzyk Kamishibai.  KAMI to papier, SHIBAI to teatr. KAMISHIBAI jest techniką opowiadania bajek, historii wywodzącą się z Japonii. Uczniowie klas trzecich wysłuchali z niezwykłym zainteresowaniem japońską bajkę “Mój przyjaciel Kemushi” Nathalie Dargent, jak również “Brzydkie kaczątko” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena oraz “Królową Pszczół” braci Grimm. Na koniec rozmawialiśmy o Japonii, o książkach. Dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach ze sztuką japońską oraz o tym, w jaki sposób korzystają ze zbiorów bibliotecznych.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Złotokłosie za zaproszenie, za miłe przyjęcie oraz fantastycznej widowni za ciekawą rozmowę i oklaski na koniec przedstawienia, brawa również dla WAS!

 

Przed nami następne spotkania w szkole z teatrzykiem Kamishibai.

Do zobaczenia wkrótce.

 

 

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl