Teatrzykowa opowieść o zajączku – lekcja biblioteczna

Data publikacji: 18/03/2022

W dzisiejsze przedpołudnie Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedzili uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piasecznie.

Dzieci poznały teatrzyk Kamishiabi, na który składa się drewniana skrzyneczka butai oraz papierowe karty z ilustracjami tworzące fascynującą opowieść.

Uczestnicy wysłuchali opowieści “O zajączku, który nie chciał się dzielić”. Zajączek był bardzo pracowity. Zajmował się uprawianiem warzyw. Codziennie o nie dbał i je pielęgnował. Robił z nich przepyszne przetwory. Jednak, był samolubnym zwierzątkiem, które nie potrafiło z nikim dzielić się tym co posiada. Z tego właśnie powodu nastała u niego dłuuuga i mroźna zima… Historia ta mogła potoczyć się zupełnie inaczej…, jak? Na to pytali mieli odpowiedzieć uczestnicy spotkania. Zadaniem ich było stworzyć ilustracje z alternatywną kontynuacją opowieści, za pomocą dwóch wylosowanych kart kamishibai. Umieszczone na nich ilustracje miały posłużyć jako inspiracja do narysowania całkowicie nowej opowieści.

Na zakończenie przygotowane ilustracje przedstawiliśmy w formie teatrzyku Kamishiabi.

Po spotkaniu każdy z uczestników otrzymał słodki upominek.