„Tędy i owędy” czyli 1 spacer po Józefosławiu i Julianowie za nami

Data publikacji: 11/06/2021

Już za nami pierwszy spacer po Józefosławiu i Julianowie zatytułowany „Tędy i owędy”, który odbył się 1 października. Spacer rozpoczęliśmy od placu przed biblioteką. Naszym przewodnikiem był pan Stanisław Hofman, który pokrótce przedstawił rys historyczny dawnego Józefosławia i Julianowa. Przygotowane mapy dawnego Józefosławia i Julianowa pomogły uzmysłowić słuchaczom, jak bardzo zmieniały się obie miejscowości na przestrzeni lat. Przewodnik poprowadził nas ulicą Cyraneczki w stronę ulicy  Ogrodowej i parku, opowiadając o ciekawych miejscach (np. budowie kościoła, dawnej piekarni, karczmie, obserwatorium). Wędrując przez park dotarliśmy do ulicy Pastelowej, następnie Wilanowskiej i zakończyliśmy spacer przy Acroconie, gdzie odbywał się kiermasz jesienny w ogrodzie pani Joanny Widaj. Właścicielka Acrocony przygotowała kącik historyczny i opowiadała o gospodarstwie swojego taty, narzędziach, jakich używał w swojej pracy i wielu innych ciekawostkach.

Przed nami kolejny spacer  „Wte i wewte” 15 października godz. 11.00. Zbiórka pod biblioteką.

Wszystkich chętnych zapraszamy!

Spacery organizowane w ramach projektu „Spacerkiem po Józefosławiu i Julianowie” przez grupę nieformalną „Owl Stories” we współpracy z głównym partnerem Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno – Filia w Józefosławiu, dofinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław, Magazyn „Sąsiedzi”, „Gazeta Piaseczyńska”, „Przegląd Piaseczyński”.

Logotyp FIO Fundusz Inicjatyw Lokalnych Mazowsze Lokalnie