Tydzień Bibliotek w Oddziale dla Dorosłych 08-15 maja

Data publikacji: 28/04/2023

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się od 08. do 15.05 pod hasłem “Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. W tym okresie wypożyczalnia dla dorosłych Biblioteki Głównej przygotowała wiele atrakcji:

• Turniej książek “To czytacie najczęściej” – czytelnicy wspólnie wytypują najlepszą spośród najczęściej wypożyczanych w  tym roku książek.
  • Zagadka “Poznaj tytuł po okładce” – odgadnij tytuły książkowych przebojów wyłącznie po szacie graficznej okładki, pozbawionej tytułu i danych autora.
  • Galeria “Znalezione w książkach” – ekspozycja prezentująca najciekawsze przedmioty pozostawione przez czytelników w książkach w charakterze zakładek.
  • Regał “Książka w ciemno” – wypożycz książkę z jednej z sześciu kategorii, nie znając jej tytułu.
  • Warsztaty “Poradnia leczenia książek” – w piątek 12 maja o godzinie 17:00 w czytelni Biblioteki Głównej napraw z nami przyniesioną przez siebie książkę.