Tydzień muzyczny z bum bum rurkami

Data publikacji: 11/08/2020

W ramach tygodnia muzycznego zaprosiliśmy najmłodszych do zabawy z bum bum rurkami. Wyjątkowość ich polega na tym, że każdy kolor odpowiada innemu dźwiękowi. Na wstępie wyjaśniliśmy zasadę ich działania. Dzieci poznały dźwięki każdej z rurek i przy okazji przypomniały sobie czym jest popularna gama C-dur, na którą składają się rurki. Później w ramach rozgrzewki i obycia z „instrumentem” uczyliśmy się wystukiwać przykładowe rytmy za pomocą komputerowego dyrygenta „Przybij Rurkę”. Na zakończenie przeszliśmy do bardziej ambitniejszego zadania, jakim było zagranie piosenki. Najpierw w „żółwim” tempie, następnie w normalnym i na zakończenie w szybkim. Mimo, że zadanie wcale nie należało do najłatwiejszych, grupa spisała się na medal. Dzieci z uśmiechem na twarzach czekają na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w piątek.