ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Piaseczno zyskało swoich studentów!

Data publikacji: 05/10/2020

W sobotę, 3 października, w Bibliotece Głównej odbyła się Uroczysta Inauguracja Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To wyjątkowa data, ponieważ jest to pierwszy uniwersytet dla dzieci w Piasecznie. Z tej okazji gościliśmy w naszej bibliotece Panią Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno – Hannę Kułakowską-Michalak, która, z pomocą Dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie – Łukasza Załęskiego, oficjalnie wręczyła studentom wyjątkowe pakiety uniwersyteckie. Nasi młodzi studenci zostali wyposażeni w specjalne gadżety oznakowane logiem uniwersytetu oraz otrzymali spersonalizowane indeksy, w których zostaną uwiecznione ich studenckie osiągnięcia.

Mimo oficjalnego charakteru spotkania, nasi młodzi odkrywcy mieli już okazję przekroczyć próg niezwykłego świata nauki i wziąć udział w wykładzie wprowadzającym, który poprowadziła dr Magdalena Osial z Manufaktury Naukowców wraz z młodymi badaczami. Na scenie Sali Widowiskowej było kolorowo i wybuchowo. Naukowcy przeprowadzili liczne doświadczenia i wykonali widowiskowe eksperymenty. Młodzi studenci wraz ze swoimi bliskimi z pełnym zaangażowaniem wzięli udział w wykładzie.  

W ten sposób w Piasecznie powstała niezwykła studencka społeczność. Zespół dzieci, które już niedługo wspólnie z uniwersyteckimi wykładowcami będą eksperymentować, doświadczać i poznawać świat nauki, uzyskując w ten sposób odpowiedź na nurtujące je odwiecznie pytania. Mamy nadzieję, że nauka w Piaseczyńskim Uniwersytecie Dziecięcym okaże się dla nich niezwykłą przygodą, która pomoże im w rozwijaniu swoich zainteresowań i zostawi po sobie niezapomniane wspomnienia.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl