ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

W świecie zegarów

Data publikacji: 17/05/2022

Z okazji Tygodnia Bibliotek filia w Józefosławiu zaprosiła przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Julianowie na wyjątkową lekcję biblioteczną.

Na początku nasi mali goście zapoznali się z biblioteką i księgozbiorem. Dowiedzieli się, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, aby móc w pełni korzystać z jej możliwości. Następnie dostali za zadanie pokolorować kolorowanki przedstawiające zegarki. Prace te będzie można obejrzeć na wystawie w dziale dziecięcym biblioteki.

Później przedszkolaki ruszyły na poszukiwania zdjęć przeróżnych zegarków ukrytych między książkami. Zdjęcia przedstawiały klepsydrę, budzik, zegar z kukułką i inne rodzaje czasomierzy. Była to doskonała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na ten temat.

Kolejną atrakcją było wysłuchanie bajki o detektywie Pozytywce i starym zegarku. Dzieci mogły również obejrzeć prawdziwy kieszonkowy czasomierz i dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby wprawić go w ruch. 

Na zakończenie wszyscy dostali zakładki do książek i słodkie upominki. Panie bibliotekarki natomiast otrzymały od przedszkola piękne podziękowanie w postaci książki składającej się z rysunków przedszkolaków.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl