Warsztaty dla dorosłych: Jak pogodzić się ze złością?

Data publikacji: 18/10/2022

“Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, bo wszyscy się złościmy i złościć się będziemy. (…) Marzy mi się, żeby złość stała się normalnym tematem, o którym możemy rozmawiać i którym po ludzku możemy się zająć. Po ludzku, czyli z wykorzystaniem pełnego potencjału wyższych warstw kory nowej mózgu. Oraz po ludzku, czyli z daniem sobie prawa do bycia tylko człowiekiem i popełniania ludzkich błędów, a także naprawiania ich.” Ewa Tyralik w “Uwaga! Złość”

Jak pogodzić się ze złością?

Cykl sześciu warsztatów dla dorosłych, podczas których będziecie mogli wyruszyć w podróż do większego zrozumienia swojej złości i dania sobie na nią wewnętrznej zgody. Te spotkania będą czasem zatrzymania się przy sobie, przy innych uczuciach skrytych za naszą złością i przy naszych ważnych potrzebach i wartościach.

Dla kogo?

Dla tych dorosłych, którzy chcą:

• uznać, przyjąć i dać sobie i innym prawo do przeżywania złości;
  • nauczyć się odczytywać, jakie ważne informacje nasza złość przynosi, gdy się pojawia;
  • poznać i doświadczyć sposobów wspierających nas w przeżywaniu złości;
  • nauczyć się odróżniać złość od naszych myśli i zachowań;
  • wybierać takie zachowania, które efektywniej dbają o nasze potrzeby niż te, które nam się nieraz automatycznie uruchamiają pod wpływem różnych bodźców.

Jak to będzie wyglądać?

• spotykamy się w sześć kolejnych poniedziałków (7, 14, 21, 28 listopada i 5, 12 grudnia br.) w godzinach 17:30 – 20:30;
  • pracujemy warsztatowo (angażując się w proponowane ćwiczenia i rozmowy na miarę swoich chęci).

Kto będzie prowadził te spotkania?

• Agnieszka Podleśna, trenerka komunikacji empatycznej, coach i mediatorka pracująca w oparciu o potrzeby.

Wspiera ludzi, którzy chcą budować dobre relacje z sobą i z innymi, zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym. Pracuje indywidualnie, z parami i grupami. Wierzy, że człowiek ma w sobie wiele odpowiedzi na ważne dla siebie pytania. Dlatego lubi stwarzać taką przestrzeń, w której uczucia i potrzeby pozwalają mu to odkryć.

Ukończyła trzy etapy Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii: Integralne Studium Rozwoju Osobistego (160 godzin), Kurs Doskonalenia Umiejętności Trenerskich i Komunikacji opartej na Empatii (205 godzin), akredytowany przez Izbę Coachingu Kurs Coaching oparty na Empatii (132 godziny) oraz Kurs Mediacji NVC na Akademii NVC. Jest żoną i mamą piątki dzieci w wieku 8-17 lat.

www.agnieszkapodleśna.pl
Fb: @Kochać bardziej – Agnieszka Podleśna

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej lub przesłać mailowo na adres cemdorosli@biblioteka-piaseczno.pl. Zgłoszenie do wzięcia udziału w warsztatach jest równoznaczne z zaakceptowaniem treści Regulaminu Warsztatów. Liczba miejsc jest ograniczona.