Warsztaty dla młodych pisarzy z Agnieszką Lis

Data publikacji: 20/10/2021

W dniach 2 i 16 października 2021 r. odbyły się warsztaty literackie, które poprowadziła pani Agnieszka Lis, jedna z najpoczytniejszych pisarek literatury obyczajowej, pianistka, dziennikarka, mieszkanka powiatu piaseczyńskiego.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami pisarskimi, które mogą być wykorzystane zarówno w pracy pisarza, jak i dziennikarza. Pod okiem Pani Agnieszki doskonalili swój kunszt literacki i zdobywali nowe umiejętności. Autorka przygotowała różnego rodzaju ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy poznali tajniki kreowania postaci literackich, tworzenia opisów, budowania historii. Prowadząca chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, udzielając odpowiedzi na różne pytania związane z warsztatem pracy twórcy.

Kreatywność, a także niezwykła otwartość Pani Agnieszki Lis, udzieliła się uczestnikom spotkania. Na bazie zdobytych podczas warsztatów doświadczeń powstały pomysły na nowe opowiadania.

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom uczestnicy zdobyli wiedzę, która będzie początkiem ich literackiej przygody.

Warsztaty były zrealizowane w ramach projektu BLISKO (2021 – 2022) “Łączy nas biblioteka — integracja poprzez literaturę, sztukę i historię regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.

Belka logotypowa