ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Warsztaty Familijne – Dlaczego rośliny rosną?

Data publikacji: 20/05/2024

13 maja 2024 odbyły się warsztaty familijne pod tytułem “Dlaczego rośliny rosną?”, które zgromadziły dzieci i ich rodziców na wspólnej, edukacyjnej zabawie. Podczas warsztatów dzieci miały okazję uzyskać odpowiedź na tytułowe pytanie poprzez różnorodne, interaktywne zajęcia.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały historii Jasia i magicznej fasoli, która wprowadziła je w świat roślin i ich niesamowitych zdolności. Następnie, pod okiem prowadzących, miały możliwość obserwacji nasion pod mikroskopem, co pozwoliło im zrozumieć, jak wyglądają i jaką strukturę mają różne nasiona.

Następnie, uczestnicy warsztatów udali się na krótki spacer, podczas którego zbierali różne rośliny. Po krótkim wiosennym spacerku, dzieci wraz z rodzicami doglądali swoich zebranych skarbów pod mikroskopem.

Następnie dzieci poznały wiedzę teoretyczną z zakresu jakie super -moce mają rośliny i jakie sekrety skrywają. 

Inspirując się tym, czego się nauczyły, dzieci przystąpiły do kreatywnej części warsztatów. Narysowały swoje własne super – rośliny, które zaskoczyły wszystkich uczestników warsztatów.

Kolejną częścią warsztatów było sadzenie nasion i dekorowanie doniczek przez dzieci, rodzice w tym czasie mierzyli swoje siły w budowaniu roślin doniczkowych z LEGO.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl