ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Warsztaty o emocjach z Agnieszką Podleśną

Data publikacji: 17/11/2020

“Uwaga: Emocje!” – pod takim tytułem, w ramach naszych działań, odbyły się w ostatnią sobotę warsztaty dla rodziców. W związku z pandemią przenieśliśmy je do świata online, co – krótko mówiąc – było strzałem w dziesiątkę! Okazuje się, że nawiązanie bliskiego kontaktu między uczestnikami, czy między uczestnikami a trenerem, jest możliwe również poprzez internetową platformę.

Agnieszka Podleśna, prowadząca te warsztaty, przeprowadziła uczestników warsztatów przez świat emocji w telegraficznym skrócie. Bo trzy godziny na tak szeroki temat to oczywiście niewiele. Niemniej jednak, okazało się, że taki moment zatrzymania wielu rodzicom był bardzo potrzebny i kojący. Zauważenie swoich emocji, zaakceptowanie ich i nazwanie to najlepsze, co możemy sobie podarować próbując konstruktywnie przeżywać swoje emocje. To również niezbędny element świadomego życia w zgodzie ze sobą.

Przy okazji tego spotkania wielu rodziców przypomniało sobie, że potrzebuje zadbać o siebie, by móc troszczyć się o innych. Wtedy mamy bowiem więcej zasobów, by nie reagować tak szybko i tak gwałtownie. Można w zamian tego odczytywać emocje znacznie wcześniej, wtedy, gdy mamy jeszcze możliwość zareagować tak, jak lubimy.

Dlatego te warsztaty okazały się impulsem i inspiracją do szukania sposobów na wprowadzenie tych przemyśleń w życie.

Projekt “Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl