ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Warsztaty scrapbookingowe

Data publikacji: 28/06/2024

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie grupy scrapbookingowej było bardzo gorące! Nie tylko z powodu panujących wysokich temperatur, ale też wielu ciekawych możliwości, jakie dały nam wczorajsze warsztaty. Okazało się, że tamborek służy nie tylko do haftowania. Scraperki przysposobiły go sobie do swoich celów. Traktując tamborek jako swoistego rodzaju ramkę, uczestniczki miały za zadanie stworzyć kompozycję w stylu boho. Boho w scrapbookingu to neutralna kolorystyka, naturalne tkaniny i drewno, czasami koronki i rośliny. W ruch poszły tekturkowe mandale, sznureczki, morze kwiatków, sizal, prawdziwe piórka i pióra powycinane z papieru. Punktem kulminacyjnym zajęć było zaplatanie mini makramki. Bo co to by była za praca boho bez sznurków ! Tu z pomocą przyszła nam “Pani od makramy” Aneta Łukasiewicz. Przyniosła nam malowniczo powyginane gałązki i poinstruowała nas krok po kroku jak zapleść małą makramkę. Dodała też plastry drewna i ususzone roślinki.

Całość uzupełniły napisy motywacyjne np.”Nie poddawaj się”, “Obdarzaj uśmiechem”, “Żyj chwilą” itp.

Uczestniczki stworzyły fenomenalne prace wykazując się dużą kreatywnością. Niektóre obrazki już zostały przekazane na prezent, inne ozdobią domy właścicielek. Dziękujemy Wam za aktywne uczestnictwo w warsztatach bibliotecznych i Waszą dobrą energię. Dziękujemy Anecie Łukasiewicz za poprowadzenie makramowej części warsztatów.

Dziękujemy firmom Snipart i UHK gallery za tekturki i papiery, które bardzo uatrakcyjniły nasze prace.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl