Warsztaty tworzenia animacji poklatkowej – tydzień pierwszy

Data publikacji: 23/07/2021

Wakacje w pełni, dlatego również u nas nie mogło zabraknąć atrakcji. 20 lipca Oddział dla dzieci i młodzieży rozpoczął dwutygodniowe warsztaty tworzenia animacji poklatkowej. Nasza przygoda zaczęła się od zapoznania, czym w ogóle jest taki rodzaj animacji. Oglądaliśmy przykładowe filmy, które pokazywały różne techniki tworzenia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Po części teoretycznej przyszedł czas na autorskie projekty. Uczestnicy rozpoczęli pracę od stworzenia scenariusza swojej opowieści i zbudowania scenografii. Od samego początku byliśmy zachwyceni zaangażowaniem dzieci w powierzone zadanie. Każdy szczegół był bardzo precyzyjnie dopracowany. Pod koniec pierwszego tygodnia uczestnicy mogli zacząć tworzyć swoje sceny, przy pomocy tabletów ze specjalną aplikacją mobilną. Kreatywność biorących udział w warsztatach nie zna granic, dlatego też do nagrań scen posługiwali się książkami, a nawet… suszarką do ubrań. Wszystko po to, by móc ustabilizować tablet, aby filmy były jak najbardziej dokładne i płynne. Dzieciom tak bardzo spodobały się warsztaty, że trudno im było przerwać swoją pracę. Brawa za tak wielkie zaangażowanie i profesjonalizm. W przyszłym tygodniu kolejne poklatkowe zmagania. Śledźcie naszą stronę internetową i inne social media.