ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Warsztaty w Muzeum Kaset

Data publikacji: 28/04/2023

Na ostatnim zjeździe Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego mieliśmy okazję odwiedzić mieszczące się w Bibliotece Publicznej w Piasecznie Muzeum Kaset. Muzeum Kaset to unikalne miejsce, które prezentuje historię taśmy magnetofonowej i jej wpływ na muzykę i kulturę.

Młodzi studenci zapoznali się z bogatą kolekcją zbiorów, obejmującą nie tylko kasety magnetofonowe, ale także sprzęt muzyczny sprzed kilkudziesięciu lat – m.in. walkmany oraz wieże magnetofonowe. Dzieci mogły odsłuchać muzykę z kaset w wykorzystaniem walkmanów, nagrać swój głos i poczuć się jak prawdziwy DJ.

W dalszej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach z majsterkowania, w trakcie których wykorzystywały kasety magnetofonowe jako podstawowy materiał. Pod okiem prowadzącego stworzyły m.in. przyborniki na długopisy dając starym kasetom drugie życie.

Bardzo dziękujemy Muzeum Kaset oraz panu Czarkowi za gościnę i ciekawe zajęcia.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl