Warsztaty z szycia dla dorosłych – odcinek III

Data publikacji: 07/12/2022

W filii przy ul. Kościuszki 49 odbyły się ostatnie, z pierwszego cyklu szycia dla dorosłych, warsztaty krawieckie. Uczestniczki otrzymały ogromną dawkę wiedzy teoretycznej oraz zdobyły podstawowe praktyczne umiejętności przydatne przy szyciu różnych modeli, a w szczególności spódnic. Wspólnie omawiałyśmy sposoby wszycia zamków błyskawicznych. Trudne zazwyczaj wszycie suwaka do odzieży w kratę, udało się paniom wręcz perfekcyjnie za pierwszym razem, czym niesamowicie zaskoczyły nawet prowadzącą warsztaty- Małgorzatę Goławską. Rozmawiałyśmy również na temat wykończenia spódnic w talii. Do wyboru były różne możliwości: wykończenie odszyciem z podkroju, paskiem lub szeroką gumą. Paski i odszycia należało usztywnić fizeliną z klejem. Uczestniczki były zaskoczone, że w krawiectwie również używany jest klej. Po raz kolejny podkreślona została ogromna wartość prasowania międzyoperacyjnego. Końcową czynnością przy wykonaniu spódnicy było podszycie dołu. Dziewczyny wykonały również to zadanie w mgnieniu oka. Zachwytom nie było końca. Uczestniczki z ogromną dumą prezentowały efekty swojej pracy i kreatywności, które uwieczniłyśmy na zdjęciach. Dziękujemy za wspólne odkrywanie tajników wspaniałego świata mody i zapraszamy na kolejne warsztaty już wkrótce.