Wernisaż wystawy ilustracji Piotra Fąfrowicza

Data publikacji: 15/09/2021

Wernisaż prac Piotra Fąfrowicza odbył się w ramach 6. Festiwalu Pięknej Książki w dniu 14.09.2021 roku w kameralnej kawiarni Fryderyk przy rynku w Piasecznie. Goście mieli okazję spotkać artystę, obejrzeć prezentowane prace oraz porozmawiać osobiście. Otwarcia dokonała Blanka Wyszyńska-Walczak, prezes Fundacja Arka im. Józefa Wilkonia. Na wernisażu był obecny także Józef Wilkoń oraz Jan Kerden, współtwórca prezentowanego także na spotkaniu audiobooka “Ada i jej cztery przygody”. Wystawę będzie można oglądać do końca września.

Piotr Fąfrowicz (rocznik 1958)

Ceniony w Polsce i na świecie malarz i ilustrator, a także wydawca (współwłaściciel wydawnictwa FRO9). Za twórczość dla dzieci otrzymał szereg nagród, między innymi: II nagrodę na Biennale Ilustracji 2001 w Aki Town (Japonia), wyróżnienia PS IBBY w konkursie Książka Roku 2003 oraz Książka Roku 2004, nagrody w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2003 oraz 2005, wpis na listę Białych Kruków 2005 Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Ukoronowaniem nagród jest Europejskie IBBY 2008 za ilustracje do książki „Wielkie zmiany w dużym lesie”.