ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wernisaż wystawy malarstwa Wala Jarosza

Data publikacji: 20/05/2024

10 maja 2024 roku, w Bibliotece Publicznej w Piasecznie odbył się nietypowy wernisaż. Waldemar Jarosz, który miał oficjalnie otworzyć wystawę Swojego malarstwa, zatytułowaną „Menażeria Wala”, niestety nie zdołał dotrzeć do Biblioteki. Miłośników sztuki, liczących na spotkanie z malarzem, powitała Sylwia Chojnacka-Tuzimek, Zastępca Dyrektora Biblioteki.

 

Goście mogli odczuć chociaż namiastkę obecności Pana Waldemara, słuchając nagrań artysty, który oprócz malarstwa zajmuje się również muzyką i przygotowywał się do uświetnienia Swojego wernisażu recitalem piosenek, śpiewanych przy własnym, gitarowym akompaniamencie.

Biografia autor(sk)a

Wal Jarosz czyli Waldemar Jarosz urodził się dawno temu w pięknej podwarszawskiej wsi Złotokłos. Ukończył studia Artystyczno-Pedagogiczne na WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). Przez pewien czas mieszkał na warszawskim Ursynowie i pracował w Teatrze Studio Józefa Szajny jako rzemieślnik teatralny. Obecnie mieszka w Koszalinie. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, wystawia też indywidualnie w galeriach miasta, regionu, Polski. Od roku 1982 należy do Grupy Plastycznej Piaseczno. Kilka lat temu założył grupę twórczą Group 4 i organizuje wystawy członków grupy. Jest pomysłodawcą projektu Real – spotkania artystów poznanych w Internecie w przestrzeni Galerii Koszalińskich. Organizuje plenery dla artystów poznanych w sieci. Twórczość to głównie malarstwo olejne, pastel olejny czasem akwarela, gwasz, rysunek, collage. Ulubionymi tematami są: postać ludzka, zwierzęta, krajobrazy, portrety. Tworzy cykle prac, by zgłębić nurtujący go problem plastyczny. Tak powstały cykle: Gęby, Zwierzę, Podwórka, Końskie wariacje, Kury, Jestem kobietą, Abstract.

Wystawę będzie można oglądać do końca maja w Bibliotece Głównej, w sali szkoleniowej na pierwszym piętrze.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl