ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wernisaż wystawy prac Renana Vieiry w Bibliotece Głównej

Data publikacji: 14/06/2024

W środę 12 czerwca w czytelni Biblioteki Głównej obył się wernisaż wystawy fotograficznej Renana Vieiry „Szlaki Tradycji – Refleksje na Temat Święta São João w Caruaru w Fotografii”

Wydarzenie w całości poświęcone było tradycjom związanym z corocznym festiwalem São João (św. Jana) w brazylijskim mieście  Caruaru. Obchody święta związane są z celebracją letniego przesilenia.

Spotkaniu towarzyszyła tradycyjna muzyka regionu zagrana przez Renana Vieirę na flecie i trójkącie. Córka fotografa ubrana była w tradycyjny strój ludowy z okolic miasta Caruaru, podczas gdy Renan i jego żona mieli na sobie odzienie pokryte nadrukiem z tekstem hymnu Brazylii.  Przybyli mogli spróbować oryginalnych brazylijskich przekąsek, a także mieli okazję podziwiać unikalne, ręcznie wykonane pamiątki, sprzedawane na straganach podczas festynu.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl