Wieczór literacko – muzyczny: Wersety Masnawi

Data publikacji: 06/04/2022

„Masnawi” to sześciotomowy poemat stanowiący jeden z filarów literatury Bliskiego Wschodu. Został on napisany przez Dżalaloddina Rumiego – trzynastowiecznego poetę, mistyka, sufiego. Poeta w swoich utworach pisał o miłości jako mocy tworzącej i spajającej Wszechświat. Wyznawał przekonanie, że każda religia jest inną drogą do tego samego Stwórcy.

Już wkrótce będziemy mieli przyjemność gościć Alberta Kwiatkowskiego, który przełożył pierwszy tom „Masnawi” na język polski bezpośrednio z perskiego. Pan Albert opowie o swojej pracy tłumacza poezji, autorze i jego dziele, a także o sufizmie i czasach współczesnych Rumiemu.

Opowieściom będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Na neyu zagra dla nas pochodzący z Iranu Dariush Rasouli.

Na ten wyjątkowy, literacko – muzyczny, wieczór zapraszamy
w piątek, 22 kwietnia 2022, o godzinie 17:30 do Sali widowiskowej w Bibliotece Głównej.

Więcej o Albercie Kwiatkowskim: kliknij aby przejść do strony

Więcej o Dariushu Rasoulim: kliknij aby przejść do strony