ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wieczór z grecką poezją

Data publikacji: 29/05/2024

W sobotę 25 maja w bibliotece głównej w CEMie odbył się drugi wieczór poetycki. Tym raz dzięki poezji i piosence przenieśliśmy się do słonecznej Grecji.

Podczas spotkania poetka Janina Janakakos-Szymańska, pół Greczynka, pół Polka, zaprezentowała swoją twórczość, w której czerpie wiele ze swoich greckich korzeni. W trakcie rozmowy z Grażyną Czaplicką opowiadała o życiu w kraju przodków oraz o różnicach pomiędzy Polską a Grecją. Jej wiersze przeplatane były znanymi piosenkami greckimi i o Grecji wykonywanych przez Beatę Trojanowską, Joannę Kiszkurno oraz Ewe Jeziółkowską. Muzyka porwała widzów do tańca i wspólnego śpiewania.

Podczas tego pełnego słońca i pomarańczy wieczoru uczestnicy mogli także spróbować kuchni greckiej przygotowanej przez Tawernę Patris. Na koniec spotkania wszyscy odtańczyli słynny taniec Zorby.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl