ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wolne Lektury – czytaj online za darmo!

Data publikacji: 30/03/2020

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. Aż 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie utwory można bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. Zobacz zbiory Wolnych Lektur i czytaj za darmo (kliknij).

Wolne Lektury to projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany pro publico bono, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Ślaską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. 

Na stronie znajdziecie lektury — klasyki z kanonu literatury polskiej, jak „Kordian” Juliusza Słowackiego czy „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, ale i wiele współczesnych lektur.

Aktor Adam Fidusiewicz, ambasador Wolnych Lektur, czyta bajkę “Malarze” z zasobów projektów.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl