Wolontariat Wytchnieniowy – wsparcie bliskich osób z niepełnosprawnościami

Data publikacji: 01/07/2022

Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Mudita zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o Wolontariacie Wytchnieniowym jednego z wiodących projektów stowarzyszenia, w którym łączymy rodziny osób z niepełnosprawnościami z wolontariuszami. Jakiś czas temu otrzymaliśmy zgłoszenie od opiekuna osoby z niepełnosprawnością zamieszkującego Siedliska, który zwrócił się do nas w celu uzyskania wsparcia w obszarze opieki wytchnieniowej. Zależy nam na znalezieniu osoby, która byłaby gotowa zaangażować się w pomoc rodzinie w ramach wolontariatu. Istotne jest, aby była to osoba mobilna lub mieszkająca w okolicy opiekuna.

Chciałabym zapytać się o możliwość opublikowania informacji o projekcie na Państwa stronie lub na mediach społecznościowych tak, aby przekaz dotarł do jak największej liczby osób. Do rozpowszechnienia informacji mogą być również przydatne plakaty promujące projekt. Załączam kopie plakatów do wglądu.

Wolontariat Wytchnieniowy to program wspierania rodzin i program wspierania rodzin i bliskich osób z niepełnosprawnościami poprzez odciążenie ich w opiece nad dzieckiem lub inną osobą zależną, a także wsparcie w codziennych obowiązkach. Poszukujemy osób, które są dyspozycyjne od dwóch dni w tygodniu po dwa dni w miesiącu (przez ok. 2h). Dzięki tym kilku godzinom spędzonym z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością, pozostali członkowie rodziny mogą odpocząć, załatwić dawno zaniedbane sprawy i zatroszczyć się o siebie.

Na co dzień Stowarzyszenie Mudita organizuje wsparcie wytchnieniowe, psychologiczne i informacyjne dla rodzin i bliskich osób z niepełnosprawnościami. Poza Wolontariatem Wytchnieniowym w obszarze działań organizacji funkcjonuje również między innymi: bezpłatny Telefon Zaufania oraz wsparcie prawne, organizowane są stacjonarne strefy relaksu dla mam z zabiegami pielęgnacyjnymi, masażami oraz opieką dla dzieci z niepełnosprawnościami w ramach Latającego Spa, a także prowadzone są grupy wsparcia online prowadzone przez psychologów, pedagogów i innych specjalistów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami na poniższej stronie: https://stowarzyszeniemudita.pl/

Z góry serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i pomoc. Pozostaję do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań lub kwestii wymagających dalszego wyjaśnienia.

Zuzanna Piątek
Stowarzyszenie Mudita