ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Data publikacji: 20/04/2023

W minioną sobotę gościem na Piaseczyńskim Uniwersytecie Dziecięcym ponownie był pan Paweł z Archeologicznych Warsztatów.

Tym razem przenieśliśmy się do starożytnego Rzymu i poznawaliśmy jego historię.  Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o starożytnych Rzymianach, ich życiu oraz dokonaniach. Miały także okazję wcielić się w rolę legionisty i wspólnie utworzyć obronny szyk – formację żółwia.

Pod okiem prowadzącego uczestnicy próbowali odtworzyć mozaikę z marmuru oraz zbudować model sklepienia łukowego. Dzięki spotkaniu Studenci lepiej poznali starożytny świat oraz dowiedzieli się, jak wiele zawdzięczamy starożytnym Rzymianom.

Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonały z gliny grę tabula lusoria. Jest to gra strategiczna, która była bardzo popularna w starożytnym Rzymie.

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl