• To wydarzenie minęło.

Tuptusiowe zakładki

7 czerwca 2021

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 00:00, repeating until 30 czerwca 2021

Plakat promujący zakładki TuptusiaCzy poznaliście już naszą biblioteczną maskotkę Tuptusia?

Maskotka powstała w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek” realizowanego przez bibliotekę w 2019 roku, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Maskotkę zaprojektowała i uszyła Anna Bińkowska, a imię wymyślił Czytelnik Patryk Plitt w ramach konkursu na imię dla maskotki.

W 2021 roku Tuptuś został oficjalną maskotką biblioteki. Zadebiutował na pikniku, który odbył się w sobotę 15 maja przed Biblioteką Główną w Piasecznie. Uczestnicy brali udział w grze terenowej, a za poprawne odpowiedzi odbierali nagrody, samodzielnie tworzyli przypinki, puszczali bańki mydlane, a także mogli spotkać się i pogłaskać alpaki.

Gdzie teraz możecie spotkać Tuptusia?

Nasza maskotka zagościła na zakładkach! Tuptuś zachęca do czytania małych i dużych Czytelników. Jak mówi Tuptuś: “Mój ulubiony sport to…. CZYTANIE!”. Od 7 czerwca 2021 roku we wszystkich placówkach Biblioteki Publicznej w Piasecznie znajdziecie tuptusiowe zakładki. Zapraszamy do bibliotek!

Na wakacje szykujemy dla Was kolejne atrakcje – śledźcie stronę biblioteki oraz stronę na Facebooku!

Data:
7 czerwca 2021