Dnia 14 i 15.03.2022 r. o godzinie 9:00 w budynku Biblioteki Głównej, ul. Jana Pawła II 55 odbyły się eliminacje gminne 45. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Do konkursu zgłosiło się 137 dzieci, które wcześniej przeszły eliminacje szkolne (w kategorii 0-III 60, w kategorii IV-VI – 48, a w kategorii VII-VIII – 29 dzieci).
Komisja, w składzie Marta Alaborska, Sylwia Chojnacka-Tuzimek i Grzegorz Emanuel, wysłuchała wystąpień uczestników i wytypowała do nagród młodych recytatorów.
W kategorii 0-III:
- I nagroda – Stefania Wojciechowska (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie)
- II nagroda – Tymon Szymczyk (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie)
- III nagroda – Wiktor Stawicki (Szkoła Podstawowa w Złotokłosie)
Wyróżnienia:
- Ksenia Łoś (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie)
- Alicja Bogucka (Szkoła Podstawowa w Uwielinach)
- Michał Kopiec (Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie)
- Antoni Szydłowski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie)
- Joanna Humanicka (Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie)
- Zuzanna Kudyba (Szkoła Podstawowa w Chylicach)
- Alicja Surowiec (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
- Anna Melon (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasecznie)
Komisja wytypowała do nagród w kategorii IV-VI:
- I nagroda – Helena Złotnicka (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie)
- II nagroda – Hanna Pogorzelska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Piasecznie)
- III nagroda – Dominika Pindor (Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chylicach)
Wyróżnienia:
- Maciej Przygodzki (Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym)
- Szymon Piwnik (Szkoła Podstawowa w Złotokłosie)
- Adam Goławski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie)
- Tola Łoś (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie)
- Maja Buczek (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Piasecznie)
- Mateusz Głód (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
- Oliwia Pawelczyk (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
- Zuzanna Podolińska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
Komisja wytypowała do nagród w kategorii VII-VIII:
- I nagroda – Anna Wyczółkowska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
- II nagroda – Miłosz Łoś (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie)
- III nagroda – Jagoda Amerek (Szkoła Podstawowa w Złotokłosie)
Wyróżnienia:
- Borys Szychowski (Niepubliczna Podstawowa Szkoła Odkrywców)
- Kalina Atalska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
- Michalina Rozenbajgier (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie)
- Anna Konarska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie)
Do eliminacji w Mazowieckim Instytucie Kultury przechodzą:
Wg regulaminu MIK komisje kwalifikują do Finału:
- 1 recytatora (z każdej kat. wiekowej), gdy liczba uczestników jest mniejsza niż 100 osób;
- 2 recytatorów (z każdej kat. wiekowej), gdy liczba uczestników przekroczyła 100 osób.
W eliminacjach gminnych w Piasecznie wzięło udział 137 osób, dlatego do kolejnego etapu przechodzą:
- W kategorii 0-III: Stefania Wojciechowska oraz Tymon Szymczyk
- W kategorii IV-VI: Helena Złotnicka oraz Hanna Pogorzelska
- W kategorii VII-VIII: Anna Wyczółkowska oraz Miłosz Łoś
Gratulujemy!