ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wyprawa po skarb

Data publikacji: 28/06/2024

W filii przy Kościuszki 49 wakacje rozpoczęliśmy od poszukiwania zagubionego skarbu. 24 czerwca 2024 r. w naszej majsterni zgromadzili się “mali piraci” aby wspólnie wyruszyć na wyprawę.

Na początku dzieci wysłuchały opowiadania Alicii Acosty pt. “Maleńki pirat”. Po lekturze rozmawialiśmy o różnych cechach wyglądu i charakteru, mówiliśmy o tym, że każdy człowiek jest inny. Mówiliśmy o naszych zaletach oraz innych cechach, które mogą pomagać nam w codziennym życiu.

Następnie każde dziecko narysowało statek piracki i już mogliśmy wyruszać w naszą wyprawę w poszukiwaniu skarbu. Podczas “wędrówki” młodzi poszukiwacze mieli wiele zadań do wykonania, za które otrzymywali kolejne elementy papierowych puzzli w postaci skrzyni. Po wykonaniu zadań i ułożeniu puzzli dzieci otworzyły skrzynię, w której czekał na nich słodki skarb – czekoladowe monety. Podczas wyprawy radości było co niemiara.

Na zakończenie wykonaliśmy papierowe żaglówki, które będą piękną ozdobą pokoju na wakacyjny czas.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl