Wyróżnieni w finale – Warszawska Syrenka

Data publikacji: 01/06/2021

Miło nam poinformować, że Mazowiecki Instytut Kultury ogłosił 22 maja 2021 roku, za pośrednictwem platformy Zoom wyniki konkursu recytatorskiego 44. Warszawskiej Syrenki. W tegorocznej edycji wzięło udział 47 ośrodków, które zorganizowały eliminacje. Po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Piasecznie przeprowadziła etap gminny. Wcześniej przez lata organizacją wydarzenia zajmował się doświadczony organizator – Centrum Kultury w Piasecznie. Dla biblioteki było to wielkie wyzwanie, ale i radość.

Do finału zakwalifikowało się 129 uczestników z całego województwa mazowieckiego. Tym bardziej jesteśmy dumni, że wśród wyróżnionych znalazła się dwójka z trojki dzieci nagrodzonych w piaseczyńskich eliminacjach gminnych!

Wyróżnieni w konkursie zostali: Liliana Jeziorska w kategorii 0-III oraz Miłosz Łoś w kategorii VII-VIII. Gratulujemy!!!

Obydwoje wyróżnieni są uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej „Szkoła Marzeń” w Piasecznie. Za przygotowanie uczniów odpowiadała Pani Mira Nyckowska.