Wystawa grafik Grażyny Anny Barcik-Dębskiej – “Ogniem malowane – metafizyczny przekaz”

Data publikacji: 09/05/2023

Oddział dla dzieci i młodzieży zaprasza na wystawę grafik autorstwa Grażyny Anny Barcik-Dębskiej “Ogniem malowane – metafizyczny przekaz”.

Grażyna Anna Barcik-Dębska – od dzieciństwa mieszkam w Piasecznie, to rodzinne miasto. Moje zainteresowania to muzyka, górskie wędrówki oraz zabytki architektoniczne. Lubię podróżować. Ogień to żywioł, którym zawsze się interesowałam. Jego magia i różne przeobrażenia nawet kolorystyczne wzbudzały we mnie emocje, które gdzieś chciałam urzeczywistnić. Stąd zrodził się pomysł na fotografowanie ognia, żywego płomienia świec, czy też innych palenisk. Trzy lata temu postanowiłam pasję fotografowania ognia połączyć z kształtowaniem obrazu poprzez nakładanie kolorów lub pozostawienie obrazu z ognia. I tak zaczęły powstawać fotoobrazy z cyklu “Ogniem Malowane”. Technika tworzenia jest mojego pomysłu. Każdy fotoobraz to inny metafizyczny przekaz. Fotoobrazy z autorskiego cyklu zaprezentowałam na dwóch ogólnopolskich wystawach zbiorowych pt. Kobiece Światoprzestrzenie oraz cykl Sacrum na wystawie okolicznościowej w DAW. Wystawa “Ogniem Malowane” jest moją pierwszą wystawą autorską.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 maja (piątek) 2023 r. o godz. 17:00.

Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Głównej przy ul. Jana Pawła II 55 od 19.05.2023 r. do 19.06.2023 r. na korytarzu na I piętrze.