ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wystawa Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz

Data publikacji: 16/10/2020

W zeszłym roku podczas “Parapetówki u bibliotekarzy” na otwarcie biblioteki w Centrum Edukacyjno-Medialnym gościliśmy wystawę przestrzenną z włóczki pt. „Po nitce do… ” Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz. Była to niezwykła ekspozycja zagadek frazeologicznych stworzonych za pomocą włóczki i szydełka.

Dziś, w rocznicę otwarcia biblioteki, prezentujemy prace pani Katarzyny tworzone tuszem i akwarelą. Wystawa nosi tytuł “Błyski i kreski – okolice w grafice”. Są to czarno-białe grafiki, gdzieniegdzie przełamane kolorem. Przedstawiają miejsca z rejonu piaseczyńskiego – stare wille, drewniane kościółki, zabytkową stację, a także przyrodę. Autorka w swoich pracach przedstawia te wszystkie miejsca i zachwyt nad tym co piękne, a jednocześnie kruche, ulotne, przemijające.

Katarzyna Jezierska-Tratkiewicz studiuje podyplomowo malarstwo i rysunek na ASP w Łodzi. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji UW i podyplomowe studia urbanistyczne UWM. Mieszka w gminie Tarczyn, w powiecie piaseczyńskim.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania wystawy, która mieści się w hallu przy głównym wejściu do biblioteki, ul. Jana Pawła II 55. Będzie dostępna do 15 listopada 2020.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl