ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wystawa Krzysztof Gawronkiewicz

Data publikacji: 28/05/2024

Oddział dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej zaprasza do obejrzenia wystawy rysunków Krzysztofa Gawronkiewicza, jednego z najwybitniejszych polskich rysowników komiksów.

Krzysztof Gawronkiewicz – Grafik, malarz, ilustrator. Urodził się 1 kwietnia 1969 r. w Warszawie. Absolwent Liceum Plastycznego, potem Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Zaczynał w podstawówce od komiksowych adaptacji telewizyjnych programów, m.in. serialu Kosmos 1999, naśladował też amerykańskie komiksy. Jako ilustrator debiutował w “Nowej Fantastyce”.

Stworzył ilustracje do wielu książek, m. in. “Klub Auschwitz” i “Bałwan w lodówce”. Twórca wielu komiksów, takich jak: “Kwintesencja”, “Zwrotnik Panny”, “Beneficio”, “Powstanie #1 – Za dzień, za dwa”.

Wielokrotnie nagradzany podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, kilkukrotnie nagradzany również we Francji i Belgii za komiks “Esencja”, “Achtung Zelig!” i “Tabula rasa”.

Wystawę można oglądać do końca czerwca 2024 r.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl