Wystawa malarstwa Urszuli Bąkowskiej “Zachwyt”

Data publikacji: 27/04/2022

Zapraszamy do filii przy ul. Kościuszki 49 na wystawę prac malarskich Urszuli Bąkowskiej “Zachwyt”.

Urszula Bąkowska (rocznik 1982), z wykształcenia socjolog, pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie jako specjalista ds. promocji oraz koordynatorka dostępności. Jej prace można oglądać na wystawach indywidualnych oraz grupowych.

Autorka o swoim malarstwie

“Od dziecka lubiłam wyrażać siebie za pomocą różnych technik plastycznych, nie miałam jednak odwagi malować farbami olejnymi, żyjąc w przekonaniu, że jest to zajęcie tylko dla wybranych. 7 lat temu poczułam wewnętrzną potrzebę ekspresji poprzez malarstwo. Zgodnie z powiedzeniem: kiedy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel — poznałam pana Jana Drewicza, który nauczył mnie techniki, odwagi w stawianiu mocnej kreski czy malowania plamą iluzyjną. Dziś malowanie obrazów to dla mnie czysta radość i źródło głębokiego relaksu. Ciekawi mnie każdy kolejny, nienamalowany jeszcze obraz. Szczególnie lubię malować pejzaże, chmury, oddawać nastrój miejsc.”

Zapraszamy do oglądania wystawy do końca maja!

Wystawa malarstwa Urszuli Bąkowskiej