ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wystawa Natalii Dushko

Data publikacji: 30/08/2022

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku odbył się wernisaż prac Natalii Dushko, artystki pochodzącej z Ukrainy.

Jej obrazy to podróż w krainę pamięci i entropii, refleksja nad kulturą i poznawaniem nowych miejsc. Łączy wspomnienia z kreacją świata, w którym może pozostać sobą. W pracy i twórczości szuka spełnienia i satysfakcji z siebie. Cieszy ją wysiłek wkładany w dzieło, który stanowi także o jego końcowej wartości. Efekt to coś więcej niż sam obraz, bo ważny jest też proces jego powstania i uczucia, które mu towarzyszyły.
 
Podczas wernisażu Pani Natalia opowiedziała zebranym o swoich początkach malowania, o zainteresowaniach i o fakcie, że na co dzień pracuje w finansach, co często dziwi jej klientów, gdyż utarło się przekonanie, że dziedziny finansów nie da się pogodzić z twórczością artystyczną. A jednak jej się to udaje. Artystka określiła swoją technikę pracy jako jej własną, niepowtarzalną kreację. W Polsce mieszka od 9 lat.
 
Wystawę obrazów Natalii Dushko można oglądać do 3 września 2022 roku.
 
Projekt realizowany w ramach projektu “Poznajmy się — Piaseczyńskie spotkania z Ukrainą”, z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

logo programu

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl