Wystawa pokonkursowa “Wakacje z książką”

Data publikacji: 14/09/2020

Do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Wakacje z książką”, który organizowała Biblioteka Publiczna w Piasecznie, zgłosiło się aż 61 uczestników. Zdjęcia zakwalifikowane do konkursu były różnorodne, zarówno pod względem ujęcia tematu, stylu, jak i jakości wykonania. Czytelnicy zaskoczyli organizatorów pomysłowością, a czasem poczuciem humoru. W kadrze znalazły się oczywiście książki, ale w ciekawych kontekstach. Wiele ujęć zawierało wakacyjne pejzaże, jednak nie zabrakło również portretów oraz zdjęć pupili. Wybór nie był łatwy. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Sylwii Biernackiej, mieszkance gminy Piaseczno, za prace pt. „Lektura na wakacje”.
Jury wytypowało także zwycięzców z 6 gmin powiatu piaseczyńskiego: z Gminy Piaseczno dla Dominiki Wesołowskiej, z Gminy Lesznowola dla Izabeli Szymczak, z Gminy Tarczyn dla Marty Florczyk, z Gminy Prażmów dla  Eweliny Zdanowskiej, z Gminy Konstancin-Jeziorna dla Julii Glazer, z Gminy Góra Kalwaria dla Kaliny Kosińskiej.

Komisja przyznała również kilka wyróżnień – za najlepsze zdjęcie osoby niepełnoletniej dla Aleksandry Piwowarskiej, za najlepsze zdjęcie osoby 60+ dla Ewy Letki, za najlepszy cykl zdjęć dla Moniki Nowak, za promowanie nowoczesnych form czytelnictwa dla Magdaleny Kamińskiej,  za różnorodność pomysłów dla Sebastiana Lecha. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie Łukasz Krzysztof Załęski przyznał również swoje wyróżnienie Annie Korczak-Zarazik za zdjęcie pt. „Wrzask”.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią, rozdanie nagród odbędzie się w kameralnym gronie. Osoby nagrodzone i wyróżnione przez jury będą mogły odebrać nagrody w czwartek 17 września 2020 r. w godzinach 13-16.00 w sali wystawowej lub w piątek, 18 września, 16.00-18.00 w sekretariacie w Bibliotece Głównej ul. Jana Pawła II 55.

Wystawę nagrodzonych fotografii oraz tych wytypowanych do wystawy  będzie można oglądać do 12 października.