WYSTAWA-ZABAWA z Wydawnictwem Zakamarki

Data publikacji: 25/05/2021

Zapraszamy wszystkich czytelników literatury dla dzieci na wystawę prezentującą najpopularniejsze serie i najbardziej lubianych bohaterów z Zakamarkowych książek.

Wystawa jest jednocześnie zabawą – każda z 15 plansz zawiera pytanie o przedstawione na niej postaci. Dla tych, którzy odpowiedzą na najwięcej pytań, przewidujemy książkowe upominki i gadżety ufundowane przez Wydawnictwo Zakamarki.

Karty z odpowiedziami można wrzucać do specjalnie przygotowanej urny w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Przyjdźcie, obejrzyjcie i sprawdźcie, ile pamiętacie z przeczytanych książek!

A może będzie to podpowiedź, co w najbliższym czasie wypożyczyć z biblioteki?

Wystawa będzie dostępna w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej do końca czerwca. Nagrody rozlosujemy po zakończeniu wystawy.

Współorganizatorem jest Wydawnictwo Zakamarki.

Wydawnictwo Zakamarki od prawie 14 lat wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Ofertę uzupełniają starannie dobrane tytuły francuskie. Wiele Zakamarkowych publikacji to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, jest też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Najbardziej popularne serie to książki o Lassem i Mai, Piaskowym Wilku, Mamie Mu czy Albercie Albertsonie.